Sistem Özellikleri

Haber-Sistemi Genel olarak kullanici dostu bir sistem olarak düsünülmüs ve bunda %90 oraninda basari saglanilmistir. Kullanim olarak herkesin anlayacagi düzeyde en basit sekilde yapilmaya çalisilmistir.
Haber-Sistemi gelismis SEO alt yapisi ve SEF linkleri sayesinde eklediginiz tüm haberler arama motorlari vasitasiyla kisa sürede indekslenip arama sonuçlarinda çikmaya baslayacaktir. SEO ve SEF linklerin ziyaretçi dönüsümünü sitenizin istatistik bölümünden inceleyebilirsiniz.
Iletisim ve Reklam bölümünde 2 adet AJAX iletisim formu bulunmaktadir. Buradan gönderilen iletisim ve reklam mailleri site ayarlari bölümünde vermis oldugunuz e-posta adresine gitmektedir.
Site Ayarlari Bölümünde sayfanizin “TITLE” bölümü, “META TAG” ve “KEYWORDS” lerini, Haber-Sistemi ana sayfada kaç adet haber kutucugu görünmesini istiyorsaniz onlari ayarlayabilirsiniz.
 
1.       ANA MANSET BÖLÜMÜ
10 adetten olusan ana manset bölümü kontrol panelden haber eklerken “Ana mansette görünsün” seçenegi seçilirse eklenen haber burada görünür.
2.       ÜST MANSET BÖLÜMÜ
4 adetten olusan üst manset bölümü çok önemli olan haberleri ekleyeceginiz manset bölümüdür. Kullanimi, kontrol panelinden haber eklerken üst manseti seçerek aktif etmektir ve yine üst mansetin kisminin resmi ayriyeten seçilir.
3.       SÜRMANSET BÖLÜMÜ
Manset bölümünün hemen yaninda yer alan bu bölümde 3 haber basligi, habere ait resimler ve kisa özet ile birlikte yer alir.
4.       GELISMIS YAZAR MODÜLÜ
Sinirsiz site yazari, alinti yazar, misafir yazar ekleyebilir, yazarlara ait resim ve bilgileri girebilirsiniz. Ayrica site yazarlarina ait özel “Yönetim Paneli” vardir.  Yazarlara; talep etmis olduklari kullanici adi ve parolayi belirleyerek kendi yazilarini eklemelerini saglayabilirsiniz. Eklenen bu makaleler “Yönetici” onayina gönderilir. Yöneticiler onayladiktan sonra makaleler yayinlanir.
5.       GELISMIS EDITÖR MODÜLÜ
Sinirsiz editör ekleyebilirsiniz. Editörler sitedeki alt yöneticilerdir. Haber ekleme, Foto galeri ekleme, yorum onaylama gibi yetkileri bulunmaktadir. Haber-Sisteminde eklenen editörlerin ayri bir giris paneli bulunmaktadir. Burada eklenen editörlerin ekledikleri haberler, “Yönetici” onayina gider. Yönetici onayladiktan sonra haberler yayinlanir. Editörün haber silmesi ve düzenlemesi bile “Yönetici” onayina tabidir.
6.       SINIRSIZ KATEGORI EKLEME
Sol kisimdaki Kategori bölümüne sinirsiz kategori ekleyebilirsiniz.
7.       SON DAKIKA BÖLÜMLERI
Haber eklerken son dakika bölümlerini seçerseniz eklediginiz haberler bu bölümlerde yayinlanir.
8.       ANKET MODÜLÜ
Sinirsiz anket ekleyebilirsiniz.
9.       EN ÇOK OKUNAN VE EN ÇOK YORUMLANAN HABERLER
Ana sayfada yer alan bu bölüm ile izleyicilerin en çok takip ettikleri haberler rahatliklar görülebilir.
10.    VIDEO VE FOTO GALERI MODÜLLERI
Video galeri modülü “EMBED” kod ekleme sistemi ile çalismaktadir. Eklenen videolar istenirse haber detayina iliskilendirilebilir veya video galeri bölümünden izlenebilir.
Foto galeri modülü tamamen kontrol panelinden yönetilebilmektedir. Öncelikle kategori olusturup daha sonra olusturulan kategori içine fotograflari ekleyebilir, Eklenen fotograflar ana sayfadan Foto Galeri linkinden görülebilir veya olusturmus oldugumuz bir foto galeriyi haber detayi altina iliskilendirebilirsiniz.
11.    DÖVIZ MODÜLÜ
Döviz modülünde yöneticinin degisiklik yapmasina gerek kalmadan sistem her saat otomatik olarak dövizleri güncelleyip aninda site ana sayfasina yansitir. Içeriginde Dolar, Euro, Altin ve IMKB bulunmaktadir.
12.    HAVA DURUMU MODÜLÜ
Hava durumu modülü güncel ve standart olarak Türkiye illerini kapsamaktadir. Kullanici Haber-Sistemine girip her hangi bir il seçtiginde sonraki ziyaretlerinde seçtigi ili görecektir.
13.    REKLAM MODÜLÜ
Haber-Sisteminde toplam 13 adet reklam alani bulunmaktadir. Bu sayi talebe göre artirilabilir. Sistemin çalisma mantigi bir reklam alanina birden fazla reklam eklenmesi halinde site ana sayfasinda her sayfa yenilendiginde rastgele olarak reklamlarin gösterilmesi seklindedir. Ayrica Google’in para kazanma sistemi olan Adsense ya da bu sisteme benzer diger kodla çalisan reklamlari desteklemektedir.
14.    GELISMIS ISTATISTIK ve GOOGLE ANALYTICS
Haber-Sisteminin çok gelismis bir istatistik sistemi vardir. Ziyaretçi hangi arama motorundan ulasmis, Ara motoruna hangi kelimeyi yazarak ulasmis, Haber-Sisteminde ne kadar zaman geçirmis, kaç sayfa ziyaret etmis, hangi tarayiciyi kullaniyor, hangi Windows sürümünü kullaniyor gibi özellikleri ögrenebileceginiz bir istatistige sahiptir. Ayrica Google Analytics kodunuz varsa onu da ekleyip kullanabilirsiniz.
15.    ÜYELIK MODÜLÜ
Üyelik modülü sayesinde kullanicilar haber-sistemine üye olabilirler ve dilenirse üye olan kullanicilara mesaj gönderebilirsiniz. Üye olan kullanicilar yorum yazdiklari zaman kullanici adlari görünmektedir.
16.    YORUM MODÜLÜ
Haber detaylari ve Yazarlarin makaleleri için yorum yapilabilmektedir. Yazilan yorum Yönetim Panelindeki Yorum modülüne onaya düser ve onaylandiktan sonra yayinlanir. Yetkili mercilerin istemesine karsin yorum gönderen kisilerin “IP” adresleri yorumunun karsisinda kayit altina alinmaktadir.
 
17.    ARSIV BÖLÜMÜ
Haber-Sistemine eklenen tüm haberler arsivlenir. Ana sayfadaki arsiv bölümünden gg/aa/yy tarih formatinda ilgili tarihte eklenen haberleri görebilirsiniz.